Miközben a Microsoftnál a Windows felületét és működését hajlamosak kissé túlbonyolítani, az Office alkalmazásokat – persze azok összetett tudásához mérten – meglepően könnyen használhatóra tudják összegyúrni. Olykor egészen összetett funkciókat is elérhetünk bennük, mindössze pár kattintással: hasonló tartalmak kijelölése az Excelben, kiválasztott cellák zárolása, vagy épp képek hátterének eltüntetése, vagy épp a prezentáció fájlméretének csökkentése a PowerPointban. Ma is egy ilyen, rém egyszerű trükkel szolgálunk: megmutatjuk, miként oldható meg egy Excel diagram mentése képként.
Excel diagram mentése képként
A feladat ugyan összetettnek tűnhet, de valójában pofonegyszerű: ha megnyitottuk az Excel táblázatot, kattintsunk rá az egér jobb gombjával, majd a megjelenő menüben kattintsunk a Mentés képként… menüpontra. A megjelenő párbeszédablakban kiválaszthatjuk, hová kívánjuk menteni a képfájlt, milyen néven, s persze azt is, milyen képformátumban (PNG, JPG, GIF, TIFF, SVG stb.).
De arra is van hasonlóan egyszerű módszer, ha a diagramot szeretnénk beilleszteni egy másik alkalmazásba képként (Photosop stb.). Csak annyit kell tennünk, hogy a jobb egérdombbal kattintunk a diagramon, majd a megjelenő menüben a Másolás menüpontot választjuk. Ettől kezdve a Vágólapon található a diagram kép változata, amely beilleszthető bármely erre alkalmas programba a helyi menü Beillesztés menüpontjának segítségével.
Egyszerre több diagram mentése egyetlen képként
Érdekesség, hogy arra is van lehetőség, hogy több diagramot varázsoljunk egyetlen képre. Ehhez egyszerűen jelöljük ki a kívánt diagramokat az Excel felületén (tartsuk hozzá lenyomva a Shift vagy Ctrl gombokat és kattintsunk egyet-egyet a bal egérgombbal a kívánt diagramokra), majd kattintsunk az egyikre a jobb egérgombbal, s válasszuk a Mentés képként… menüpontot. Ekkor a mentett képfájlba bekerül az összes kijelölt diagram, azok eredeti elrendezésének megfelelően.







