Az internet nagyszerű találmány, naphosszat böngészheti az ember, ha online üzemmódban van, vagyis akár kábelen, akár mobilneten, wifin keresztül csatlakozik a világhálóhoz.
De mi van akkor, ha mondjuk egy utazás alatt megszakad a mobilnetes kapcsolat, vagy nem jutunk wifi közelébe? Ha pont akkor szerettünk volna nyugodtan végigolvasni egy korábban kiszemelt cikket, bosszantó lehet.
Offline böngészés a Chrome-ban
Szerencsére van megoldás erre a problémára is. Igaz, nem csodaszer, de ha olyan oldalra akarunk ellátogatni, amelyet egyszer már megnyitottunk, jó esély van rá, hogy működjön internetkapcsolat nélkül is.
Ehhez viszont a Chrome-ban be kell kapcsolnunk a mentett weboldalak megjelenítésének lehetőségét.
Ehhez írjuk be a böngésző címsorába ezt:
chrome://flags
A megjelenő lapon találjuk a Chrome “rejtett” beállítási opcióit, köztük egy halom kísérleti funkcióval, így csak akkor kezdjünk el itt kattogni, ha tudjuk, mit csinálunk.

Keressük meg az Show saved copy button opciót és állítsuk Enabled üzemmódba (ez egyelőre akkor is angol, ha amúgy magyarul használjuk a Chrome-ot). Ezután újra kell indítanunk a böngészőt.
Az újraindítástól számítva, ha esetleg hirtelen offline üzemmódba kerülünk, az adott lap letöltésekor látható hibaüzenet alatt megjelenik egy kék, Mentett másolat megjelenítése gomb. Erre kattintva a böngésző internet kapcsolat nélkül is megpróbálja megnyitni a kiválasztott URL címet, a korábban mentett változatban (látogatásainkat ugyanis szépen cache-be menti a böngésző, ami elsősorban a gyorsabb oldalhozzáférést segíti, de ilyenkor is jól jön).

Nem csodaszer, mert nem minden oldal menthető így, illetve bizonyos időközönként a program maga is takarít a cache-ben, de a nemrég meglátogatott oldalakat a funkció bekapcsolásával később jó eséllyes elérjük offline.



