Biztosan sokan szaladtak már bele abba az élménybe, amikor több programablak is megnyitva maradt a képernyőn, s ez különféle okokból zavarónak bizonyult a munka szempontjából. Persze ott a lehetőség, hogy teljes méretűre nyissuk azt, amelyikkel éppen dolgozunk, ezzel kitakarva a többit, vagy épp egyenként eltüntessük azokat, amelyekre már nincs szükségünk. Ám a Windows 11 ezeken felül is tartalmaz egy rejtett lehetőséget: könnyedén megoldható a felesleges programablakok elrejtése egy mozdulattal, mindössze egy opció bekapcsolásával a rendszerben.
Felesleges programablakok elrejtése egy mozdulattal, Windows 11 alatt
A Windows 11 számtalan remek kényelmi funkciót tartalmaz, ám némelyiket – kissé érthetetlen okból – a Microsoft alapértelmezésben nem kapcsolja be a rendszerben. Mai tippünkben is egy ilyen mutatunk be.
E funkció lényege, hogy amikor több ablak van megnyitva a képernyőn, az aktív ablak fejlécét megfogva (a bal egérgomb lenyomva tartása mellett), kicsit rázzuk meg az egérrel az ablakot. E mozdulat hatására a többi nyitott ablak kis méretre zsugorodik. Vagyis nem kerülnek konkrétan bezárásra, csak eltűnnek, mintha összezártuk volna őket egyenként a Kis méret gombra kattintva az ablakok jobb felső sarkában. Ám nekünk nem kellett ezt egyesével megtennünk mindegyiknél, megúsztuk a dolgot egyetlen egérmozdulattal.
Már csak egy dolog a kérdés: hol lehet ezt a funkció bekapcsolni? Nos, nagyon egyszerű a dolog. Nyissuk meg a Gépház alkalmazás Rendszer / Több alkalmazás felületét és ott kapcsoljuk be a Címsor ablakának rázása opciót. Ettől kezdve a fent leírt módszer már gond nélkül működik, egyszerűbbé téve a munkát a számítógépen.
Ha pedig valaki szeretne még hasonló apró, de praktikus turpisságokat megismerni a rendszerrel kapcsolatban, kattintson ide, hogy átnézhesse Windows 11 tippek dossziénk tartalmát.







