A Chrome egy könnyen használható és rendkívül jól bővíthető webböngésző. Ennek kapcsán mi is szolgáltunk már számtalan tippel és trükkel, amelyekkel kihasználhatók e program kevésbé ismert lehetőségei is. Ma is ezt a gyűjteményt szeretnénk egy kicsit bővíteni: egy régóta elérhető, mégis kevesek által kihasznált – pedig igen praktikus – funkcióra szeretnénk felhívni a figyelmet. Megmutatjuk, hogyan oldható meg egyszerre több lap áthelyezése új ablakba a Chrome-ban.
Egyszerre több lap áthelyezése új ablakba a Chrome-ban
Rengeteg felhasználónál előfordul, hogy olykor akár több tucat weblapot is megnyitva tartanak a Chrome böngészőben. Ez – amellett, hogy meglehetősen gyorsan felemészti a rendszer erőforrásait – sokszor azért sem praktikus, mert előbb-utóbb teljes lesz a káosz és nem látjuk át, hogy milyen oldalakat nyitottunk meg pontosan.
Ezen a problémán a Google több módszerrel is igyekezett más felülkerekedni. Az egyik ilyen ötlet a lapcsoportok bevezetése volt, amellyel az összefüggő oldalakat csoportosíthatjuk, hogy később egyszerre nyithassuk meg azokat, illetve egyszerre is tudjuk őket eltüntetni, bezárni, amikor már nem kellenek. Ez egy rendkívül hasznos lehetőség, amelyről itt írtunk részletesen, de azóta amúgy már alapértelmezetten működik a Chrome-ban, nem kell külön bekapcsolni.
A másik csoportosítási lehetőség, ami talán kevésbé feltűnő, ha az egybetartozó lapokat egyszerűen új ablakba soroljuk át, így kényelmesen válthatunk a böngésző ablakai között, amelyekben csak a kívánt weboldalak lesznek megnyitva önálló lapokként. Márpedig a Chrome-ban ez is elég régóta megoldható. Mindössze annyit kell tennünk, hogy:
- Windowson a Ctrl, macOS alatt pedig a CMD billentyűk lenyomva tartása mellett egyet-egyet rákattintunk a kijelölendő lapfülekre (a kijelölés tényét sajnos elég halványan jelzi a fülek színárnyalatának megváltoztatásával a böngésző).
- Ha mindent kijelöltünk, egyszerűen tartsuk lenyomva az egér bal gombját az egyik kijelölt lapfülön és húzzuk el onnan azt egy kicsit. Ha ezután elengedjük az egér gombját, az összes kijelölt lap átkerül egy új ablakba.
Alternatívaként azt is megtehetjük, hogy rákattintunk az egyik kijelölt lapra az egér jobb gombjával, majd a megjelenő menüben a Lapok áthelyezése másik ablakba / Új ablak menüpontra kattintunk.
Ha már eleve több ablak van megnyitva, akkor a menüpontos áthelyezésnél arra is van lehetőség, hogy valamelyikre áttegyük a kijelölt lapokat.
Ehhez hasonlóan egyébként a lapcsoportokat is ide-oda dobálhatjuk az ablakok között, ha a lapcsoport nevére kattintunk a jobb egérgombbal, akkor a megjelenő menüben a Csoport áthelyezése új ablakba menüpontra kattintva leválaszthatjuk az adott csoport lapjait egy teljesen új, önálló ablakba.








