A Google Chrome szinte hónapról hónapra fejlődik, kap új funkciókat, vagy épp motorház alatti tuningot. Ráadásul ez nem csak az asztali verzióra vonatkozik, hanem az okostelefonos változatra is. Korábban például volt rá lehetőség, hogy a böngésző címsávját a képernyő alsó részén jelenítsük meg a felső helyett. Ez az okostelefonok viszonylag kisméretű képernyője esetén sokkal kényelmesebb megoldás, ahogy a készüléket kézben tartva próbáljuk elérni a címsávot az ujjunkkal. Aztán ezt a funkciót hosszú időre száműzte a Google, mígnem most újra elérhetővé tette. A Chrome címsáv alulra helyezése iOS-en immár ismét megoldható, ráadásul rendkívül egyszerűen.
Chrome címsáv alulra helyezése iOS-en
A Chrome iOS változata sok szempontból praktikus választás azoknak, akik az asztali rendszeren is ezt a böngészőt használják, hiszen így rendkívül egyszerűen szinkronizálhatjuk könyvjelzőinket, előzményeinket, jelszavainkat a számítógép és az okostelefon között. Ám szemben a Firefox és Safari böngészőkkel, a Chrome eddig nem – vagy csak egy rövid ideig – támogatta, hogy a címsávot a böngésző felületének alján használjuk, ami egy okostelefonon sokkal kényelmesebb, mintha az ujjunkkal a kijelző felső részét próbálnánk elérni.
A legutóbbi Chrome frissítéssel viszont ez végre megváltozott. A böngésző elindítása után a … menüre koppintva, majd a megjelenő felületen a Beállítások / Címsáv menüpontokat választva könnyedén letehetjük a címsávot alulra, az Alja opció bejelölésével.
Sőt, ha valaki nem szeretne a Beállítások között bóklászni, még egyszerűbben válthat, ha kicsit hosszabban rajta tartja az ujját a címsávon, majd a megjelenő helyi menüben a Címsáv áthelyezése alulra menüpontra koppint. A dolog természetesen visszafelé is igaz, csak akkor a megfelelő menüpont neve a Címsáv áthelyezése felülre lesz.
Aki pedig további Chrome tippeket és trükköket olvasna, csak kattintson ide, s máris megteheti ez, számtalan korábbi Chrome-cikkünk segítségével.







