Miközben kétségtelen, hogy kényelem és hatékonyság szempontjából az jár a legjobban, aki a teljes Apple ökoszisztémában gondolkodik a platformok keverése helyett, elkerülhetetlen, hogy sokan használjanak windowsos számítógépet és iPhone-t egyszerre. Szerencsére a Microsoft és az Apple egyaránt azon igyekszik, hogy az eszközeik zökkenőmentesen működjenek együtt. A legutóbbi fejlesztések eredményeként például végre gond nélkül megoldható a telefonálás és az iMessage használata Windows alatt, méghozzá a Windows 11 rendszer saját segédprogramjával.
Windows 11 és iPhone: telefonálás és az iMessage használata Windows alatt
Hosszú ideig csak az Insider változatokban volt elérhető, de a napokban a Microsoft teljeskörűen szétküldte a Windows 11 rendszerekhez azt a frissítést, amellyel a rendszer Telefon-kapcsolat alkalmazása végre nem csak az androidos okostelefonokkal képes együttműködni, hanem az iOS-sel is. Így végre az iPhone-os felhasználóknak is elérhetővé válik három lényeges funkció a PC-ken:
- A hívások indítása és fogadása.
- Az iMessage használata: az üzenetek írása és olvasása a számítógépen.
- Az iPhone értesítéseinek megtekintése: bármely okostelefonos app beérkező üzeneteinek megjelenítése a Windows 11 üzenetközpontjában és értesítési felületén.
Az erre szolgáló felület rendkívül letisztult és egyszerűen használható. A telefonkönyvünk listájából is kiválaszthatjuk a tárcsázandó felet, de akár be is írhatjuk a gépen a hívni kívánt telefonszámot. A bejövő hívások fogadása is kényelmesen megoldható vele.
Ugyanígy az üzenetek küldése és fogadása is rendkívül egyszerűen megy, bár itt azért akadnak még hiányosságok: a matricákkal jelenleg nem tud mit kezdeni a Telefon-kapcsolat alkalmazás, így ha csak matrica érkezik üzenetként, azt nem látjuk. Az emojik használata persze más tészta, az gond nélkül megy így is. Reméljük, a matrica gondot megoldja majd a Microsoft.
Az appok üzeneteinek menedzselését sem bonyolították túl Redmondban. Azon túl, hogy a Windows 11 felugró üzeneteiben is láthatjuk őket (a Beállítások / Értesítésszalagok részben kiválaszthatjuk, hogy milyen részletességgel jelenítse meg azokat a rendszer), Telefon-kapcsolat program a bal oldali listájában is megjelenik minden üzenet, egymás alatt sorakozva (ha nincs lista, akkor vagy nagyítsunk az ablakon, vagy kattintsunk a > gombra. Emellett a program a bal oldali eszköztárán is jelöli az ikonokkal, hogy mely appok üzentek nekünk, így akár szűrt listát is láthatunk az üzenetekből.
Telefon-kapcsolat alkalmazás összekötése iPhone-nal
Míg az androidos telefonokat akár a Windows 10 alatt is hajlandó összekötni a Telefon-kapcsolat alkalmazás, addig az iPhone-okkal – jelenleg – csak Windows 11 alatt kommunikál. Ennek megfelelően kezdő lépésként annyi a tennivalónk, hogy frissítjük a Windows 11 rendszert az aktuális verzióra, és a Windows Store-ban frissítjük a rendszer részét képező Telefon-kapcsolat programot is. Emellett az iPhone-ra is telepíteni kell a Windows-kapcsolat (Link to Windows) appot. Eztán már csak a Bluetooth kapcsolatot kell bekapcsolni mint a telefonon, mind a gépen, s ezzel meg is vagyunk az előkészületekkel.
Ha ez megvan, akkor a Telefon-kapcsolat programot elindítva választhatunk, hogy androidos okostelefonnal vagy iPhone-nal szeretnénk-e összekötni windowsos PC-nket. Az iPhone lehetőség kiválasztása után egy QR kód jelenik meg a számítógép képernyőjén. Ekkor indítsuk ez a telefonon a Windows-kapcsolat appot, s olvassuk be vele a QR kódot. Ezután már csak egy kis várakozás és néhány jóváhagyás szükséges mindkét rendszeren, hogy az összeköttetés létrejöjjön a két eszköz között.
A program egyébként lépésről-lépésre végigvezet minket a folyamaton, pontosan kiírva azt is, ha szükség van még esetleg valamilyen rendszerbeállítás módosítására (például a Rendszerértesítések megosztása funkció bekapcsolására).
Amennyiben ez is megvan, onnantól kezdve a számítógép és az okostelefon gond nélkül összedolgozik, így ha a telefonunk hatókörön belül van, máris láthatjuk a beérkező üzeneteket a PC képernyőjén, illetve a Telefon-kapcsolat alkalmazásban kényelmesen írhatunk és olvashatunk üzeneteket, vagy kezdeményezhetünk – s persze fogadhatunk – telefonhívásokat.
Mindent egybevetve, még a hiányosságai mellet is kifejezetten praktikusra sikeredett a Windows-kapcsolat alkalmazás iPhone-os összeköttetése. S persze nem ez az egyetlen dolog, ami előnyére változott ezen a területen a Windows 11-ben. Még tavaly év végén oldotta meg a Microsoft és az Apple, hogy az iCloudban tárolt fotókat is teljes kényelemben, a Windows 11 saját Fényképek alkalmazásában lehessen menedzselni. E lehetőség beállításának lépéseit korábbi cikkünkben írtuk le részletesen.











