Idén ősszel érkezik az iOS 16, így az iPhone-t használók számára több nagyszerű új funkcióval bővül a rendszer repertoárja. Ezek közül a legfontosabbakat már bemutattuk, de akadnak az új rendszerben rejtett apróságok is, amelyek viszont lehet, hogy inkább zavaróak lesznek sokaknak, mintsem előnyösek. Az egyik ilyen az Apple által az iPhone X megjelenésekor eltemetett akku-százalék számokkal történő kijelzése, amely a Notch megjelenése miatt nem fért el a képernyőn az akku ikonja mellett, így a cég száműzte ezt a funkciót a “félszigetes” telefonjairól. Most azonban újítanak, így aki szeretne pontos infót kapni az akku töltöttségéről az Akkumulátor / Akku százaléka opció bekapcsolásával hozzájuthat. Annyi az újítás, hogy nem az akku ikonja mellett, hanem rajta jelennek meg a számok. Tartunk tőle, hogy ez sem mindenkinek lesz megoldás, merthogy meglehetősen nehezen láthatók, ha valakinek már kicsit öregedésbe kezdett a szeme. De van egy hasonlóan felemásra sikeredett újdonság is: a Keresés gomb megjelenése a Főképernyőn. Ezzel is akadnak gondok, máris elmondjuk, hogy pontosan mi, s azt is, hogy miként oldható meg a Keresés gomb eltávolítása az iPhone Főképernyőjéről.
Keresés gomb eltávolítása az iPhone Főképernyőjéről
A Keresés gomb megjelenése a Főképernyőn eleve érdekes elgondolás, bár alapvetően megérjük a célt: mivel az Apple igencsak felturbózta az iOS keresőfunkcióját, szeretnék, ha az emberek kihasználnák annak lehetőségeit. Eddig ezt könnyedén megtehettük, ha az ujjunkkal lefelé simítottuk a Főképernyőt. Erre a mozdulatra azonnal megjelent a keresés funkció, s ez a módszer az iOS 16 alatt is gond nélkül használható.
Újításként azonban a Főképernyő lapjait jelképező gombok helyén megjelent egy Keresés gomb. Ha egyszer megérintjük, azonnal megjelenik a felújított kereső, ha pedig az ujjunkat rajta tartjuk, majd jobbra/balra húzzuk, akkor válthatunk a Főképernyő lapjai között. Ezzel csak annyi a gond, hogy ez most sokkal pontatlanabbul megy, ráadásul nem is látjuk egyszerre a pontokat, így eleve nehéz meghatározni, hogy épp hány lapunk van, s melyiknél tartunk.
Ha valaki zavar ez az újítás és szeretné visszakapni a lapokat szimbolizáló pontokat, annak szerencsére nem kell bonyolult dolgot tennie, csak a következőt:
- nyissuk meg a Beállítások appot
- keressük meg a Főképernyő menüpontot
- kapcsoljuk ki a Keresés részen látható Megjelenítés a Főképernyőn opciót
Ennyi! Ezzel vissza is kaptuk a pontjainkat. Ennek hatására persze le kell mondanunk az önálló Keresés gombról, de mint fentebb is írtuk, ugyanazt elérhetjük, ha az ujjunkat lefelé húzzuk a Főképernyőn.
További iOS 16 extra: üzenetek szerkesztése és visszavonása
Korábbi iOS 16 tippünkben bemutattunk egy másik új funkciót is. Az iOS 16 Üzenetek alkalmazásában ugyanis már utólag szerkeszthetők lesznek az elküldött üzenetek, sőt, ha úgy gondoljuk – egy rövid időn belül – vissza is vonhatjuk azokat. Ennek mikéntjét itt írtuk le részletesen.






